OGŁOSZENIE

 

NABÓR WNIOSKÓW

NA TERMOMODERNIZACJĘ DOMÓW JEDNORODZINNYCH

 

Urząd Gminy Zawoja informuje, o naborze wniosków o dotacje i niskooprocentowane pożyczki na termomodernizację domów jednorodzinnych z rządowego programu „Czyste powietrze”.

 

Wnioski – w formie elektronicznej bądź papierowej - będą przyjmować Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Kraków ul. Kanonicza 12.

 

W ramach programu „Czyste powietrze” właściciele domów jednorodzinnych będą mogli otrzymać dotację i niskooprocentowaną pożyczkę (około 2,41 proc. w skali roku) - na ich termomodernizację, wymianę pieców, a także na zakup i instalację urządzeń produkujących energię ze źródeł odnawialnych: paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

 

Wysokość i charakter wsparcia (ile dotacji, a ile pożyczki) będzie zależeć od dochodów wnioskodawcy. Im będą one wyższe, tym mniejszy udział dotacji w udzielonym wsparciu, a wyższy – pożyczki. W wyższych grupach dochodowych dotacja będzie po Nowym Roku zastąpiona ulgą podatkową.

 

Największa dotacja - do 90 % tzw. kwalifikowanych kosztów inwestycji - przewidziana będzie przy 600 zł miesięcznego dochodu na jedną osobę w rodzinie.Takie wsparcie będzie mogło być uzupełnione niskooprocentowaną pożyczką.

 

Kolejne progi to:

- 601-800 zł na osobę w rodzinie - dotacja do 80 proc. kosztów kwalifikowanych, pożyczka - na pozostałe koszty inwestycji;

-  801- 1000 zł na osobę - dotacja do 70 proc. plus pożyczka

-  1001 – 1200 zł na osobę - dotacja 60 proc. plus pożyczka;

-  1201-1400 zł na osobę - dotacja do 50 proc. plus pożyczka;

- 1401-1600 zł na osobę - dotacja do 40 proc. plus pożyczka;

-  Powyżej 1600 zł na osobę – dotacja do 30 proc. plus pożyczka.

 

Program Priorytetowy - Czyste Powietrze- link

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

https://www.wfos.krakow.pl/czyste-powietrze/

Opublikowano: 
środa, 26 Wrzesień, 2018 - 10:00