ZŁOTE GODY W GMINIE ZAWOJA

 

ZŁOTE GODY W GMINIE ZAWOJA


W tym roku w uroczystości Złotych Godów, które odbyły się 3 października 2018 r. uczestniczyło trzynaście z dwudziestu par z Gminy Zawoja.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Zawoi Centrum w intencji Jubilatów odprawioną przez księży proboszczów: Ryszarda Więcka z Zawoi Centrum, ojca Jakuba Jaroszewicza z Zawoi Przysłop, Bogusława Targosza z Zawoi Górnej oraz Edwarda Łatkę ze Skawicy, którzy po zakończeniu nabożeństwa wręczyli Jubilatom listy gratulacyjne od metropolity krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Pensjonacie „BESKID” w Zawoi Wilcznej. Wójt Gminy Marcin Pająk, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał odznaczenia Jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, praktyczne upominki, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana.

Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny obiad. Całość uroczystości uświetnił oprawą muzyczną i śpiewem zespół regionalny „Juzyna” z Zawoi.

Opublikowano: 
poniedziałek, 8 Październik, 2018 - 09:00